Maltepe'de otel inşaatında yangın

  • Maltepe’de otel inşaatında yangın 1
  • Maltepe’de otel inşaatında yangın 2
  • Maltepe’de otel inşaatında yangın 3
  • Maltepe’de otel inşaatında yangın 4
  • Maltepe’de otel inşaatında yangın 5
İstanbul Maltepe’de Gülsuyu'nda 12 katlı bir otel inşaatında yangın çıktı. Binada mahsur kalanlar itfaiye tarafından kurtarıldı. Olay yerine gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yangının kaynak makinasından sıçrayan kıvılcım nedeniyle çıktığı belirtti.

Gülsuyu'nda  Burçak Mahallesi'nde  saat 10.30'da henüz faaliyete geçmemiş otel inşaatında çıkan yangında itfaiye ekipleri, alevlerden ve dumandan kaçarak çatıya sığınan işçileri kurtarmak için yoğun çaba sarf etti.

Yangının ilk başladığı anda içeride bulunan işçilerden 12'si kendi imkanlarıyla kurtulurken, 2 işçi ise otelin camları kırılarak itfaiye tarafından kurtarıldı.   

KAYNAK MAKİNASINDAN ÇIKAN YANGIN

Edinilen bilgiye göre İnşaat malzemelerinin de etkisiyle yangın kısa sürede büyürken  alevler ve dumanlar tüm binayı kapladı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi yangını söndürmek için çaba sarfetti.

YANGININ SEBEBİ ISI YALITIM MALZEMELERİ

İşçilerin sabah saatlerinde kaynak yaptığını ifade eden Kılıç, “Kaynaktan çıkan kıvılcım ısı yalıtım malzemelerine yansıyor. Kompozit altında yürüyerek binanın her yerini sarıyor. Yangın merdivenlerinden de çatı katına ulaşıyor" dedi.  

Yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda sonucunda kontrol altına alındı ve söndürüldü. Yangın nedeniyle binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Öte yandan otelin son düzenlemelerinin yapılıp, bir iki ay içerisinde faaliyete geçmesinin planlandığı öğrenildi.

 

Kaynak :  ( http://www.hurriyet.com.tr/maltepede-otel-insaatinda-yangin-40039330 )

 

© 2014 THERMOLOCK USA, Inc.