Isı yalıtım sıvası yapılara içeriden ve dışarıdan uygulanabilen, içeriğindeki genleştirilmiş perlit sayesinde gözenekli doğal agregalarla ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Isı yalıtım sıvası yapılara içeriden ve dışarıdan uygulanabilen, içeriğindeki genleştirilmiş perlit sayesinde gözenekli doğal agregalarla ısı ve ses yalıtımı sağlar.
Isı yalıtım malzemeleri genellikle petrol esaslı malzemeler ile üretildiğinden kullanıldığı yapıların nefes almasını engellemekte ve nefes alamayan yapıların daha hızlı yaşlanmasına sebep olmaktadır.

Isı Yalıtım Sıvası


Isı yalıtım sıvası yapılara içeriden ve dışarıdan uygulanabilen, içeriğindeki genleştirilmiş perlit sayesinde gözenekli doğal agregalarla ısı ve ses yalıtımı sağlar. Isı yalıtım malzemeleri genellikle petrol esaslı malzemeler ile üretildiğinden kullanıldığı yapıların nefes almasını engellemekte ve nefes alamayan yapıların daha hızlı yaşlanmasına sebep olmaktadır. Tamamıyla doğal malzemelerden üretilen thermolock  ısı yalıtım sıvaları ise yapılarının nefes almasını sağlayarak, konforlu bir yaşan alanı sağlar.
 
Isı Köprüleri

Isı yalıtımı uygulamalarındaki en önemli sorunlardan birisi de ısı köprüsüne sebebiyet veren malzemeler kullanmaktır.  Örneğin mantolama yöntemlerinde kullanılan vidalar, mantolama ve benzeri yöntemlerde malzemelerin birleşim yüzeylerinde oluşan ve zamanla genişleyen boşluklar  ısı köprüleri oluşturmaktadır. Kalitesiz yapılan izolasyondan sonra kalan ısı köprüleri enerji kayıplarına sebep olmakta ve ısıtma - soğutma giderlerini artırmaktadır.

Thermolock  ısı yalıtım sıvası, ısı yalıtım uygulamalarında en önemli sorun olan ısı köprülerini tamamen engelleyerek en kaliteli ve en uzun ömürlü izolasyonunu sağlayan ısı yalıtım malzemesidir.
 
Ses Yalıtımı
 
Şehir hayatında insanlarımızı en çok rahatsız eden konulardan birisi de gürültü seviyesinin yüksekliğidir. Genellikle yoğun gürültüden kurtulmak için için hafta sonlarında şehrin dışına, piknik yapılan alanlara giderek  thermolock yalıtım sıvası, içerdiği genleştirilmiş doğal perlit sayesinde  yaşam alanlarınızı gürültüden kurtararak huzurlu ortamlar oluşturur.
 
Yangın Yalıtımı
 
Thermolock yalıtım sıvasını, petrol esaslı izolasyon malzemelerinden ayıran en büyük özellik  A1 yanmazlık derecesinde olmasıdır. Thermolock  alev almaz, yangın yüküne katkısı olmaz. Bir çok izolasyon malzemesinin aksine yangın sırasında zehirli gaz çıkışına sebep olmaz. Üç farklı izolasyonu bir arada sunan thermolock, binalarınızın yangın yalıtımını da sağlayarak ailenizi güven altına alıyor. Isı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımı ve su izolasyonu malzemeleri üreticisi olan thermolock, www.thermolock.com web sitesinde izolasyon malzemeleri ile ilgili detaylı bilgiler vermiş. Web sitesi incelenerek ihtiyacınıza uygun olan yalıtım malzemesi seçilebilir ve detaylı bilgi alınabilir.
 

© 2014 THERMOLOCK USA, Inc.